STIRI ECHIPA
11.06.2021

Angajăm Consilier vânzări autoturisme ŠKODA

Te așteptăm în ECHIPA NOASTRĂ!
IO

Nivelul carierei: Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite: română, engleză

Salariu brut oferit la angajare / luna în euro: 700 € -1000 € (în funcție de experiența și calificare). După parcurgerea perioadei de învățare, se va acorda procent din vânzări.

Sarcini și responsabilități:

  • consilierea clienţilor şi soluţionarea solicitărilor acestora în toate etapele procesului de vânzare;
  • promovarea activă a serviciilor și a accesoriilor disponibile;
  • actualizarea bazei de date de clienți și asigurarea corectitudinii informaţiilor înregistrate;
  • transmiterea ofertelor către clienţi;
  • procesarea comenzilor şi relaţia cu furnizorul;
  • predarea autoturismelor către client;
  • ascultare activă;
  • sociabilitate şi relaţionare interpersonală;
  • exprimare orală clară;
  • etică profesională.

Cerinţele noastre:

  • experienţa în vanzări/studii, cunoştinţe în domeniul auto reprezintă un avantaj;
  • abilităţi excelente de comunicare, consiliere și negociere;
  • capacitate de organizare și planificare personală;
  • orientare spre client si rezultate;
  • cunoștinţe de utilizare PC: word, excel, navigare internet;
  • cunoaşterea limbii engleze reprezintă un avantaj;
  • studii medii/ superioare;
  • mentine relaţia cu clienţii din portofoliu său, actualizând în permanenţâ baza de date;
  • permis de conducere cat. B.

Beneficii:

  • pachet salarial motivant;
  • mediu de lucru dinamic şi profesionist;
  • training specializat şi obtinere atestate în vânzări recunoscute internaţional;
  • oportunitatea dezvoltării profesionale şi a unei cariere de succes în domeniul auto.

Adria
720285 Suceava
Bd. Sofia Vicoveanca nr. 54
Telefon Service - 0230 515151, Vânzări autoturisme ŠKODA - 0230 510818
E-mail service@autoadria.ro, vanzari@autoadria.ro