04.02.2022
Tehnician auto

Angajăm tehnician diagnoză computerizată autovehicule pentru activitate în cadrul service-ul auto autorizat ŠKODA și VW din municipiul Suceava.

Tehnician diagnoză computerizată autovehicule

Candidatul ideal

  • studii tehnice medii sau superioare;
  • capacitate de comunicare, persuasiune;
  • experiența în domeniul auto constituie avantaj;
  • permis de conducere: categoria B;
  • cunoștințe operare PC, minim cunoștințe generale Office (Word și Excel), cunoașterea ELSA/ VAS/ ODIS constituie avantaj;
  • cunoașterea unei limbi străine - engleză/ germană;
  • capacitate bună de relaționare interumană, spirit de echipă;
  • ușurință în exprimarea ideilor;
  • asumarea responsabilităților;
  • atenție la detalii, acuitate vizuală, îndemânare;
  • buna gestionare a problemelor concomitente și a situațiilor de criză;
  • capacitate de finalizare a operațiilor în termenul stabilit;
  • rezistența la sarcini repetitive și stres;
  • persoană responsabilă, implicată şi flexibilă;
  • inițiativă, integritate, adaptabilitate;
  • proactiv, eficient, orientat către rezultate și eficientizarea muncii;
  • domiciliul în Suceava și Suceava limitrof.

Responsabilități

  • diagnostichează defectele tehnice în secțiunea de sisteme electronice în rețea;
  • oferă consultanţă tehnică clienţilor și îi consiliază activ referitoar la efectuarea unor lucrări ulterioare necesare;
  • acționează în vederea eliminării tuturor defectelor tehnice clar diagnosticate;
  • oferă suport șefului de atelier, tehnicianului de service și angajaților atelierului în efectuarea unei diagnoze a complexelor sisteme electronice, a sistemelor magistrale și de comunicare din autovehicul;
  • împărtășește cunoștințele și experiența sa personalului tehnic al atelierului;
  • acumulează permanent informații despre tehnologiile de vârf ale autovehiculelor și
  • sistemelor acestora, utilizând toate suporturile media și sistemele puse la dispoziție, inclusiv participarea la training-uri specializate.

Beneficii

  • pachet salarial competitiv;
  • mediu de lucru stabil, dinamic şi profesionist;
  • oportunitatea dezvoltării profesionale şi a unei cariere de succes în domeniul auto școlarizări permanente și gratuite cu atestare de producător ŠKODA și/ sau VW)
    recunoscută la nivel european;
  • telefon de serviciu;
  • bonuri de masă.
Adria SRL
720284 Suceava
Bd. Sofia Vicoveanca, nr. 54
Telefon +40 230 510 818